Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #451  
Παλιά 29-12-15, 10:47
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειρηνη μου καλημερα χρονια πολλα!!!!τι κανεις?
κατερίνα μου καλημέρα και χρόνια πολλά . Τι κάνεις βρε ψυχή!! Εγώ όλα καλά . Σπίτι με τα παιδιά και ξεκούραση στο τζάκι παίζωντας επιτραπέζια παιχνίδια. Εσύ περνάς καλά ! Να θυμάσε κάτι: πεφτουμε για να ξανασηκωθούμε και πέφτουμε για λίγο αλλά σηκωνόμαστε για πολλή. Υγεία , αγάπη , θαλπωρή Κατερίνα μου. Φιλάκια πολλά .
Απάντηση με παράθεση
  #452  
Παλιά 29-12-15, 11:01
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από irini5 Εμφάνιση μηνυμάτων
κατερίνα μου καλημέρα και χρόνια πολλά . Τι κάνεις βρε ψυχή!! Εγώ όλα καλά . Σπίτι με τα παιδιά και ξεκούραση στο τζάκι παίζωντας επιτραπέζια παιχνίδια. Εσύ περνάς καλά ! Να θυμάσε κάτι: πεφτουμε για να ξανασηκωθούμε και πέφτουμε για λίγο αλλά σηκωνόμαστε για πολλή. Υγεία , αγάπη , θαλπωρή Κατερίνα μου. Φιλάκια πολλά .
Καλα ειμαι κοπελα μου κ εγω με την μικρη η χαρα μου ειναι να την κανω καθε μερα χαρουμενη!!!οι γιορτες μεσα απο τα ματια των παιδιων ειναι τελειως διαφορετικες!!!καλη χρονια να εχουμε με υγεια να χερομαστε τα αγγελουδια μας!!!θα τα πουμε φιλια πολλα!!
Απάντηση με παράθεση
  #453  
Παλιά 25-03-16, 20:36
Kostas13 Ο χρήστης Kostas13 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-09-17 06:23
Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Κώστας και πριν από 9 μήνες ανακάλυψα ότι πάσχω από ιδιοπαθή θρομβοκυττάρωση με 880.000 αιμοπετάλια. Το Δεκέμβριο, ενώ έπαιρνα μόνο σαλοσπίρ των 100, τα αιμοπετάλια έφτασαν το εκατομμύριο και ξεκίνησα xagrid με 2 +2 χάπια την ημέρα. Τώρα είμαι στις 450.000 και ενώ περίμενα πως θα το κόψω ή θα το μειώσω ο γιατρός μου είπε πως θα συνεχίσουμε. Έχει σταματήσει κανείς το xagrid και αν ναι πόσο γρήγορα ανέβηκαν ξανά τα αιμοπετάλια του. Ο μόνος λόγος που θέλω να μειωθεί η δόση μου είναι γιατί έχω συνέχεια αίσθημα παλμών και εξάντληση. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Απάντηση με παράθεση
  #454  
Παλιά 25-04-16, 23:23
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Kostas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Κώστας και πριν από 9 μήνες ανακάλυψα ότι πάσχω από ιδιοπαθή θρομβοκυττάρωση με 880.000 αιμοπετάλια. Το Δεκέμβριο, ενώ έπαιρνα μόνο σαλοσπίρ των 100, τα αιμοπετάλια έφτασαν το εκατομμύριο και ξεκίνησα xagrid με 2 +2 χάπια την ημέρα. Τώρα είμαι στις 450.000 και ενώ περίμενα πως θα το κόψω ή θα το μειώσω ο γιατρός μου είπε πως θα συνεχίσουμε. Έχει σταματήσει κανείς το xagrid και αν ναι πόσο γρήγορα ανέβηκαν ξανά τα αιμοπετάλια του. Ο μόνος λόγος που θέλω να μειωθεί η δόση μου είναι γιατί έχω συνέχεια αίσθημα παλμών και εξάντληση. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Κωστα γεια σου!!! Νομιζω οτι αυτο πρεπει να σου το απανησει ο γιατρος σου.δεν γνωριζω αν το κοβεις νομιζω πως οχι χωρις να ειμαι σιγουρη...ποσο χρονων εισαι?
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Κατερινα για αυτό το μήνυμα:
Kostas13 (02-05-16)
  #455  
Παλιά 02-05-16, 01:22
Kostas13 Ο χρήστης Kostas13 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-09-17 06:23
Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, είμαι 37 χρονών.
Απάντηση με παράθεση
  #456  
Παλιά 02-05-16, 17:13
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Kostas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, είμαι 37 χρονών.
Γεια σου κ χρονια πολλα!!!ο γιατρος σου τι λεει τον εχει ρωτησει?που μενεις.εγω ειμαι 36 χρονων το εχω 2 χρονια τωρα κ με παρακολουθουν στο αττικο
Απάντηση με παράθεση
  #457  
Παλιά 08-06-16, 14:20
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Κώστας και πριν από 9 μήνες ανακάλυψα ότι πάσχω από ιδιοπαθή θρομβοκυττάρωση με 880.000 αιμοπετάλια. Το Δεκέμβριο, ενώ έπαιρνα μόνο σαλοσπίρ των 100, τα αιμοπετάλια έφτασαν το εκατομμύριο και ξεκίνησα xagrid με 2 +2 χάπια την ημέρα. Τώρα είμαι στις 450.000 και ενώ περίμενα πως θα το κόψω ή θα το μειώσω ο γιατρός μου είπε πως θα συνεχίσουμε. Έχει σταματήσει κανείς το xagrid και αν ναι πόσο γρήγορα ανέβηκαν ξανά τα αιμοπετάλια του. Ο μόνος λόγος που θέλω να μειωθεί η δόση μου είναι γιατί έχω συνέχεια αίσθημα παλμών και εξάντληση. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Kosta 13 ….καλή σου μέρα , για 6 χρόνια είχα περίπου 750.000 αιμοπετάλια και έπαιρνα μόνο σαλοσπιρ των 100 , πριν 10 χρόνια έφτασα το 1.000.000 και ο γιατρός μου μου χορήγησε φαρμακευτική αγωγή , ξεκίνησα το xagrid 2 + 2 την ημέρα . από τότε κυμαίνονται από 300.000 έως 480.000 , το διέκοψα για την εγκυμοσύνη μου και μετά τα συνέχυσα …Αυτό Κώστα είναι αγωγή εσαεί , δεν θα σταματήσει ποτέ.. όταν το κόψεις σε 4 με 5 μέρες θα ανέβουν πάλι …δες αν θες άλλες αναρτήσεις μου παλαιότερες μην επαναλαμβάνομαι … Είναι φάρμακό που κάνει συχνά αίσθημα παλμών , μου έκανε και εμένα τον πρώτο καιρό ,δεν θυμάμαι για πόσο χρονικό διάστημα , εγώ έπινα και αρκετούς καφέδες , ανακάλυψα με τη βοήθεια του γιατρού ότι μειώνοντας τον καφέ σταμάτησαν και οι παλμοί … γυμνάζομαι , δεν καπνίζω ( το έκοψα ) μείωσα τον καφέ , ΔΕΝ το σκέφτομαι και οι παλμοί σταμάτησαν.. Τι γιατρός σε παρακολουθεί ;; παρακέντηση όλα καλά ;;
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην irini5 για αυτό το μήνυμα:
Kostas13 (08-09-16)
  #458  
Παλιά 08-06-16, 14:25
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου κ χρονια πολλα!!!ο γιατρος σου τι λεει τον εχει ρωτησει?που μενεις.εγω ειμαι 36 χρονων το εχω 2 χρονια τωρα κ με παρακολουθουν στο αττικο


Κατερινούλα μου καλημέρα αμέλησα αλλά δεν σε ξέχασα … Δουλειά πολύ και το απόγευμα έχω το μεγάλο 3η Γυμνασίου που δίνει με εμένα πάνω από το κεφάλι του για να διαβάσει …!!!!!!!Την Δευτέρα στις 6/6/16 πήγα στο Ρίο για εξετάσεις …όλα σούπερ… τα αιμοπετάλια μου στις 275.000 κα μου μείωσε ένα χάπι την ημέρα τώρα παίρνω τρία , 2 το πρωί και 1 το απόγευμα…. Πες μου τα νέα σου …όλα καλά ;;; κάπου τώρα θα πάς νομίζω και εσύ… φιλάκια πολλά….
Απάντηση με παράθεση
  #459  
Παλιά 09-06-16, 23:40
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από irini5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατερινούλα μου καλημέρα αμέλησα αλλά δεν σε ξέχασα … Δουλειά πολύ και το απόγευμα έχω το μεγάλο 3η Γυμνασίου που δίνει με εμένα πάνω από το κεφάλι του για να διαβάσει …!!!!!!!Την Δευτέρα στις 6/6/16 πήγα στο Ρίο για εξετάσεις …όλα σούπερ… τα αιμοπετάλια μου στις 275.000 κα μου μείωσε ένα χάπι την ημέρα τώρα παίρνω τρία , 2 το πρωί και 1 το απόγευμα…. Πες μου τα νέα σου …όλα καλά ;;; κάπου τώρα θα πάς νομίζω και εσύ… φιλάκια πολλά….
Κοριτσακι μου καλα ειμαι....τελεια οι εξετασεις σου μπραβο και μπραβο για το τσιγαρο.Πρεπει να το παρω κ εγω αποφαση...εγω 7 Ιουλιου εχω το τσεκ απ μου.θα σε ενημερωσω ενοειτε...λοιπον μολις τελειωσετε με τα διαβασματα περιμενω να φτιαξεις fb ε??,??
Απάντηση με παράθεση
  #460  
Παλιά 14-07-16, 01:24
LEMONI Ο χρήστης LEMONI δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-07-16 13:26
Καλησπερα. Εχω θρομβοφιλια και ιδιοπαθη θρομβοκυτταρωση. Οποιος γνωριζει κατι περισσοτερο για την θρομβοκυτταρωση ας επικοινωνησει μαζι μου. Ειμαι νεα στο κλαμπ!!!! Συγκεκριμενα χτες πηρα τις απαντησεις απο τον γιατρο.
Απάντηση με παράθεση
  #461  
Παλιά 17-07-16, 01:31
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από LEMONI Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα. Εχω θρομβοφιλια και ιδιοπαθη θρομβοκυτταρωση. Οποιος γνωριζει κατι περισσοτερο για την θρομβοκυτταρωση ας επικοινωνησει μαζι μου. Ειμαι νεα στο κλαμπ!!!! Συγκεκριμενα χτες πηρα τις απαντησεις απο τον γιατρο.
Γεια σου κ εγω εχω ιδιοπαθη θρομβοκυτταρωση εχω διαγνωστει εδω κ ενα χρονο....τι θες να μαθεις?τι σου ειπε ο γιατρος.σου?
Απάντηση με παράθεση
  #462  
Παλιά 15-02-17, 23:22
Arist Ο χρήστης Arist δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-17 23:27
Συνταξη λόγω θρομβοκυτταρωση

Καλησπερα σε όλους

Ξέρει κανείς αν μπορεί να πάρει σύνταξη αυτός που πάσχει απο ιδιοπαθή θρομβοκυτταρωση ;;
Δουλεύω ήδη 20 χρόνια κ είμαι 41 - έχω την νόσο 8 χρόνια
Αν ξέρει κανείς θα είμαι υπόχρεος
Ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #463  
Παλιά 27-02-17, 00:19
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Arist Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε όλους

Ξέρει κανείς αν μπορεί να πάρει σύνταξη αυτός που πάσχει απο ιδιοπαθή θρομβοκυτταρωση ;;
Δουλεύω ήδη 20 χρόνια κ είμαι 41 - έχω την νόσο 8 χρόνια
Αν ξέρει κανείς θα είμαι υπόχρεος
Ευχαριστω
καλησπερα απο οτι γνωριζω οχι χωρις να ειμαι σιγουρη
Απάντηση με παράθεση
  #464  
Παλιά 16-06-17, 09:43
georgia_7984 Ο χρήστης georgia_7984 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-06-17 00:43
Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα!!! Είμαι η Γεωργία 33 ετών και έχω ιδιοπαθη θρομβοκυτταρωση εδώ και 10 χρόνια περίπου!!! Έως τωρα επερνα μονο Σαλοσπίρ 80.. τωρα τα αιμοπετάλια έφτασαν τα 830 και ο γιατρός μου πρότεινε να μπούμε σιγά σιγά σε φαρμακευτική αγωγή!!! Υπάρχει κάποιος με φαρμακευτική αγωγή πάνω από 20 έτη στο Φόρουμ;; υπάρχουν μακροπρόθεσμα παρενέργειες στο μυελό των οστών από τα φάρμακα!!! Γενικός ειμαι φρικαρισμενη!!!
Απάντηση με παράθεση
  #465  
Παλιά 20-09-17, 11:22
NANA68 Ο χρήστης NANA68 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-21 13:15
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ! ΕΧΩ ΙΔΙΟΠΑΘΗΣ ΘΡΟΜΒΟΚΥΤΑΡΑΙΜΙΑ !ΕΣΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΝΩ ΜΟΝΟ ΣΑΛΟΣΠΙΡ ΤΟΝ 100 ΚΙ ΤΑ ΑΙΜΑΠΕΤΑΛΙΑ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ 600.000 .ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΑΝΕΒΗΚΕ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΑΠΟ 48 ΣΤΟ 52 ΚΙ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗ ΣΤΟ 16,5 .ΕΚΑΝΑ ΑΦΕΜΑΞΗ ΚΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ xagrid ΕΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΣ///ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:21.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.