Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 28-03-12, 22:56
esteban88 Ο χρήστης esteban88 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-03-12 23:36
geia sas paidia....k egw edw k 5 meres exw ena pono sto piso meros tis kardias ( stin plath) dld .......den me ponai entona alla pou k pou, einai kati anisixitiko?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 29-03-12, 01:26
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Να με συγχωρείς, πιστεύεις ότι ακόμα και αν είμαστε γιατροί, θα μπορούσαμε να κάνουμε διάγνωση;

Για όνομα του θεού.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-08-12, 23:32
μαρια εντ Ο χρήστης μαρια εντ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 20-08-12 23:36
γεια σας.αρκετο καιρο τωρα νιωθω ''τσιμπηματα"ειτε στην καρδια ειτε στο πνευμονα οπως ανεφερε η ελισσα2004.εχω παει σε καρδιολογο και εκανα εξετασεις αλλα μου ειπε οτι η καρδια μου ειναι μια χαρα.δεν ειχα παει βεβαια γι αυτο το λογο και ξεχασα να του το επισημανω.οι πονοι με πιανουν συνηθως οταν ειμαι ξαπλωμενη και παω να παρω βαθια ανασα.τοτε σταματαω αποτομα απο τον πονο και δεν μπορω να παρω μια πιο βαθια.με πιανει αν διαστηματα.ναι εχω μια Α αυξημενη πιεση αλλα το εχω ψαξει σε γιατρους και μου λενε οτι δεν ειναι τιποτα.ακομα και τωρα νιωθω ενοχλησεις στην καρδια(η απο κατω της).τι μπορει να σημαινει αυτο?απο μικρη πηγαινω σε καρδιολογους λογο πιεσης αλλα κανενας δεν εχει αναφερει κατι.γινεται να παθει κατι η καρδια μεσα σε ενα μηνα?δηλαδη να εχει αλλαξει κατι και μετα την εξαταση?σας παρακαλω απαντηστε.ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-07-13, 16:09
johnsam Ο χρήστης johnsam δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-07-13 16:35
Γειά σας παιδιά. Εμαι 21 χρονών και γενικά πολύ αγχωτικός τύπος. Εδώ και δύο βδομάδες νιώθω κάποια τσιμπήματα αριστερά στο στήθος στην καρδιά και κάποιες φορές πίσω στην πλάτη. Είναι μικρής έντασης πόνοι που διαρκούν λίγα δευτερόλεπτα και επαναλαμβάνονται κατά τη διάρκεια της ημέρας. Κάποιο άλλο σύμπτωμα είναι η ταχυκαρδία που χω κάποιες φορές ιδιαίτερα όταν σκέφτομαι διάφορα με το μυαλό μου. Δεν καπνίζω, έχω ένα μικρό πρόβλημα με την πλάτη-μέση μου λόγω κακής στάσης και έχω υποθυρεοειδισμό και παίρνω χάπι γι αυτό. Από το χειμώνα και μετά πέρασα έντονες καταστάσεις με σοβαρά προβλήματα υγείας των γονιών μου και το άγχος μου κορυφώθηκε κατά την εξεταστική του Ιουνίου. Μάλιστα πριν ένα μήνα είχα για τρεις μμέρες πονοκέφαλο. Πιστεύω ότι όλα είναι εξαιτίας του άγχους και φοβάμαι να πάω σε καρδιολόγο. Δεν υπάρχει κάποιο ιστορικο καρδιάς. Τι να κανω?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 26-07-13, 16:27
johnsam Ο χρήστης johnsam δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-07-13 16:35
Γειά σας παιδιά. Είμαι 21 χρονών και γενικά πολύ αγχωτικός ττύπος. Εδώ και 2 βδομαδες νιώθω κάποια τσιμπήματα-ενοχλήσεις αριστερά στο στηθος στην περιοχή της καρδιάς και καμιά φορά πίσω στην πλάτη. Οι πόνοι αυτοί ειναι μικρής έντασης διαρκούν λίγα δευτερόλεπτα και επναλαμβάνονται κατά τη διάρκεια της ημέρας. Άλλα συμπτώματα δεν εχω μονο που μερικές φορές με πιάνει ταχυκαρδία λόγω του άγχους και αυτά που σκέφτομαι στο μυαλό μου. Δεν καπνίζω, έχω πρόβλημα στη πλατη-μέση μου λόγω κακης στασης κι έχω κι υποθυρεωδισμό για τον οποίο ππαίρνω κατάλληλο χάπι. Από το χειμωνα και μετά περασα έντονες καταστάσεις με σοβαρά προβλήματα υγείας των γονιών μου και η ένταση κορυφώθηκε κατά την εξεταστικη του Ιουνίου. Μάλιστα στην αρχή του Ιουλίου είχα 3 μερες πονοκέφαλο κάτι ποΥ με ανησύχησε αλλά μετά πέρασε. Νομίζω ότι ολα είναι λόγω του άγχους και των κακών σκέψεων. Φοβάμαι να πάω σε καρδιολόγο. Επίσης οι πόνοι δεν έρχονται όταν κουράζομαι με ΔΟΥΛΙΕΣ αλλα σΕ τυχαιες στιγμές. Δεν εχω στηθαγχη σωστά? Τι να κάνω?
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 26-07-13, 18:28
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από johnsam Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας παιδιά. Είμαι 21 χρονών και γενικά πολύ αγχωτικός ττύπος.
Συμβουλές και διαγνώσεις με μηνύματα δεν γίνεται. Δεν υπάρχει καν γιατρός.

Θα πρέπει να πας σε ένα καρδιολόγο να σου πάρει ένα καρδιογράφημα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-12-13, 02:25
tazos87 Ο χρήστης tazos87 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-12-13 02:25
Καλησπέρα Ελίσσα!
Εχω ακριβώς το ίδιο με αυτο που είχες γράψει http://www.acrobase.gr/showthread.php?t=168463
Ακομα βέβαια δεν εχω πονο στη πλάτη.
Τυχαίνει να είμαι 26 χρονών(οσο κι εσύ όταν έγραφες τι συμβαίνει).
Τελικά τι ακριβώς συνέβη με αυτό που περιέγραφες?
Όλα καλά? Διαγνώστηκε τίποτα?
Να ξέρεις οτι έγινα μέλος απλά για να σου κάνω την ερώτηση
Ελπίζω να το δεις και να έχεις όρεξη να απαντήσεις
Ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-12-13, 04:51
Μηεγγεγραμμένος
Guest
 

Πονος στην καρδια

Καλησπερα θα ηθελα να μ πειτε την γνωμη σας για ενα σοβαρο θεμα που αντιμετωπιζω απο τον σεπτεμβριο...μετα απο ενα δυνατο κρυωμα λογω κλιματιστικου και εργασιας σε ψυγεια...+2 φορες αντιβιωσης αρχισα να ποναω στην καρδια ,αφου τελειωσε το πιο αγχωτικο καλοκαιρι στην δουλεια μετα απο ενα μηνα πηγα σε δημοσιο νοσοκομειο εκανα καρδιογραφημα υπερηχο και μ ειπαν οτι δν ειναι τιποτα κ ομως εγω συνεχιζω να εχω πονους στην καρδια τσιμπηματα δυσπνοια το αριστερο μ χερι μουδιαζει κ με χτυπαει επισης στην πλατη..τι να κανω ανησυχω πολυ...ειμαι 21 χρονων δν καπνιζω αλλα κ δν κανω γυμναστικη. εχω χαμηλο αοματοκριτη κ χαμηλο σιδηρο....οικογενειακο ιστορικο δν εχουμε..μηπως θα επρεπε να παρω μια 2η γνωμη απο ιδιωτικο ιατρειο?? μηπως στα δημοσια νοσοκοομεια δν κανουν καλα την δουλεια τους??
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-12-13, 12:10
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Μηεγγεγραμμένος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα θα ηθελα να μ πειτε την γνωμη σας για ενα σοβαρο θεμα που αντιμετωπιζω απο τον σεπτεμβριο...
Καλέ μου φίλε δεν υπάρχει κατ' αρχάς εδώ γιατρός για να σου απαντήσει, αλλα ακόμα και αν υπήρχε, δεν θα μπορούσε να κάνει διάγνωση.

Αν δεν εμπιστεύεσαι έναν γιατρό, πήγαινε σε άλλον. Δεν γίνεται συμβουλή με μηνύματα. Λυπάμαι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 30-12-13, 09:35
Δημήτρης... Ο χρήστης Δημήτρης... δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-03-14 04:30
....

Γεια σε όλους σας......Είμαι 27χρόνων κ είμαι κ εγώ παθών σε όλα αυτά που έχετε αναφέρει...Έχω επιπλέον αυπνιες οι οποίες μπορούν να κρατήσουν κ 2 μέρες... Όταν πάω να ξαπλώσω σκέφτομαι μην είναι τπτ σοβαρό κ έτσι προτιμώ ΝΑ μείνω ξύπνιος... Έχω πάει τρεις φορές στο νοσοκομείο κ μου κάνουν αιματολογικές εξετάσεις καρδιογράφημα κ ακτίνα θώρακος αλλά δν μου έχουνε βρει τπτ.... Έχω πάει κ σε καρδιολόγο κ μου λέει το ίδιο.... Δν έχουνε σταματήσει βέβαια ούτε τα τσιμπήματα μπρος πίσω ούτε ΝΑ έχω πολύ άγχος... Θέλω ΝΑ σας διευκρινίσω ότι έχασα την μάνα μου πριν 13 χρόνια κ τον αδερφό μου πριν 10... Δεν έχω επισκεφτεί κανένα ψυχολόγο ούτε ψυχίατρο γτ δν μου χρειάζοντέ... Έτσι νομίζω...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:47.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.