Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 08-09-09, 17:46
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Και να σκεφτεί κανείς ότι υπάρχουν παιδιά σαν τα κρύα τα νερά που δε μπορούν να περπατήσουν....
Πόσο εκτιμάμε την υγεία όταν τη θεωρούμε δεδομένη άραγε;
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-09-09, 19:00
Το avatar του χρήστη nikik
nikik Ο χρήστης nikik δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-09-09 19:32
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
Και να σκεφτεί κανείς ότι υπάρχουν παιδιά σαν τα κρύα τα νερά που δε μπορούν να περπατήσουν....
Πόσο εκτιμάμε την υγεία όταν τη θεωρούμε δεδομένη άραγε;
Αλήθεια είναι, αλλά ποτέ δεν εκτιμάμε κάτι παρά μόνο όταν το χάσουμε. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου (είμαστε περίεργα όντα).
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-09-09, 20:50
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nikik Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλήθεια είναι, αλλά ποτέ δεν εκτιμάμε κάτι παρά μόνο όταν το χάσουμε. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου (είμαστε περίεργα όντα).
Ναι... όντως... σε κάνει ν' αναρωτιέσαι...

Ξέρεις, έχω δυο κόρες. Η μία γεννήθηκε με ύψος αγοριού λίγες μέρες αφού μπήκε στο μήνα της, και στην πορεία ανάπτυξης έβγαινε έξω από το διάγραμμα ύψους. Σήμερα είναι μια φυσιολογικά ψηλή κοπέλα, ίσως ψηλώσει λίγο ακόμη, πάντως εγώ την καμαρώνω και τη θεωρώ πανέμορφη. Το ίδιο πανέμορφη κι αξιόλογη θεωρώ και τη δεύτερη κόρη μου που γεννήθηκε 8μηνίτικη, μινιατουρίτσα, και συνεχίζει να είναι σε ένα αρκετά μέτριο ύψος κατά το μέσο όρο.
Η μια παραπονιέται ότι τη λένε ψηλή, η άλλη παραπονιέται ότι τη λένε κοντούλα, και τις δυο τις προτρέπω - και νομίζω ότι κάτι καταφέρνω - να είναι χαρούμενες με αυτό που έχουν και να το απολαμβάνουν.

Γιατί;...
Γιατί δε θα ξεχάσω πραγματικά ένα γεγονός...

Όταν η πρώτη ήταν μωράκι, και γύρω γινόταν ακόμη πανικός από τα παππουδοπεθερικά και άλλα κακοποιά στοιχεία για το αγόρι ή κορίτσι - ενώ εμείς ως γονείς είμασταν πλήρως ευτυχείς με το πλασματάκι που είχαμε κοντά μας - έτυχε κάποια στιγμή, απλώς να συζητάμε έτσι αφηρημένα για το ύψος της... Εκείνη όμως την ώρα ταυτόχρονα βλέπαμε τον σεξολόγο (μα σπάω το κεφάλι μου δε θυμάμαι το όνομα... - ου γαρ έρχεται μόνο) στην κρατική τότε τηλεόραση όταν ακόμη είχε μια σοβαρότατη και πολύ αξιόλογη εκπομπή.

Και εκείνη τη δεδομένη στιγμή πήρε μια γιαγιά τηλέφωνο κι ανέφερε τον πόνο της... Η κόρη της - ή νύφη της - είχε γεννήσει ένα κοριτσάκι χωρίς κόκκαλο στην κνήμη!!!...

Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, έτσι δεν είναι;
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 09-09-09, 00:32
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Τι να πω και εγω, που πιάστηκα να κάθομαι όρθιος, μπας και ψηλώσω
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 09-09-09, 11:09
Το avatar του χρήστη nikik
nikik Ο χρήστης nikik δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-09-09 19:32
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, έτσι δεν είναι;
Να είμαστε χαρούμενοι που έχουμε 2 πόδια, 2 χέρια και κανένα σοβαρό πρόβλημα υγείας.....Τόσα παιδιά πεθαίνουν κάθε λεπτό σε χώρες τρίτου κόσμου......Και εμείς τα έχουμε ΟΛΑ!!!! Έτσι είναι η ζωή.....
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 09-09-09, 15:25
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Μελλον δεν εχουμε ομως
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 10-10-09, 20:51
Το avatar του χρήστη navilz
navilz Ο χρήστης navilz δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-08-10 16:23
Γεια σας , και καλος σας βρηκα . Ειμαι 20,5 ετων και εχω υψος μολις 1.70 (χωρις παπουτσια) και δν ειμαι καθολου ικανοποιημενος με αυτο .
Και θα εξηγησω το γιατι .Ενω εχω ψηλους γονεις 1.80(ισως και παραπανω) ο πατερας και 1,68 η μητερα εγω ειμαι πολυ εξω απο το υψος που επρεπε να εχω , το οποιο επρεπε να ηταν γύρο στο 1,77 !!Το αλλο περιεργο ειναι οτι γεννηθηκα και ψηλο για μωρο, 57 εκατοστα περιπου!Στα δυο εως δυομισι μου χρονια ημουν 86 εως 89 εκατοστα.Δεν ειναι αρκετα περιεργο που δεν πειρα τους καταλληλους ποντους? Περιμενω καποια τεκμιριομενη απαντηση , ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 01-11-09, 13:56
kung fu master
Guest
 

ok

φιλε δε χρειαζετε να ανυσηχεις .skepsoy emena ,eimai proti lykeiou kai mexri persi theoromoun psilos.tora oloi oi filoi mou me exoyn ftasei kai merikoi perasei...
eimai 1.71..ta barh tora eilikrina oi gnomes dixazontai,o enas leei kontainoun o allos oxi..
ego pali leo oti an thes na mhn kontineis na mhn epibarineis th mesh sou..
px.ego kano polemikes texnes kai pola akrobatika(otan kaneis akrobatika exo akousei oti epibarinetai h mesh)epishs mhn asxolitheis me parkour(leo tora) giati ekei ektelountai almata
apo psila kai epibarinoun th mesh kata polh...ego ekana dio proponhseis kai hdh niotho kontiteros,.....telos panton apla na apodexteis ayto pou eise,giati o theos se eftiakse etsi
...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Easty : 02-11-09 στις 03:18 Αιτία: μας δυσκόλεψες φίλε μου με τα greeklish... στην αρχή καλά το πήγες με τα Ελληνικά. Συνέχισε με Ελληνικά!!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-01-10, 15:19
howard Ο χρήστης howard δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-01-10 15:19
ειμαι 16 χρονων και εχω 1.81 υψος αγαπαω τρελα το μπασκετ και θελω να παιξω επαγγελματικα!!θελω να παω 1.95 και πανω!!εχω ελπιδες???
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-01-10, 15:29
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Υπομονη και θα το διαπιστωσεις
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-01-10, 15:41
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από howard Εμφάνιση μηνυμάτων
ειμαι 16 χρονων και εχω 1.81 υψος αγαπαω τρελα το μπασκετ και θελω να παιξω επαγγελματικα!!θελω να παω 1.95 και πανω!!εχω ελπιδες???
Πάντα υπάρχουν ελπίδες.

Ψάξε στο google για την Κλίνη του Προκρούστη.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-02-10, 01:17
Iouliana
Guest
 

oh god..

έλεος παιδί μου τι μας λες...νομίζεις πραγματικά πως είσαι ψηλή??δε ξέρω εαν έχεις νάνους για φίλους πάντως το ύψος σου κανονικό είναι..ειδικά στην χώρα μας..και το λέω αυτό επειδή αλλού ίσως να σε θεωρούσαν και "κοντή"..καταλαβαίνω πως στην εφηβεία παραλογιζόμαστε μα όχι κι έτσι!!

Υ.Γ. το ότι οι φίλοι σου θα'ναι νάνοι αυτό είναι πέρα για πέρα σίγουρο!!αφού θυμάμαι που εγώ στα 17 μου ήμουνα 1.74 και δεν έβγαζα τα τακούνια απ'τα πόδια μου!!και στην παρέα μου δεν ήμουν η "ψηλή"..ακόμα θυμάμαι τους πόνους στα ποδαράκια μου...οπότε μη βασανίζεσαι..
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-02-10, 21:47
Katerina51 Ο χρήστης Katerina51 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-07-10 00:04
EGWWW TI NA PW RE PAIDIA POU EIMAI 23 KAI EIMAI 184...????
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 09-02-10, 21:57
Katerina51 Ο χρήστης Katerina51 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-07-10 00:04
Angry

Αρχική Δημοσίευση από Iouliana Εμφάνιση μηνυμάτων
έλεος παιδί μου τι μας λες...νομίζεις πραγματικά πως είσαι ψηλή??δε ξέρω εαν έχεις νάνους για φίλους πάντως το ύψος σου κανονικό είναι..ειδικά στην χώρα μας..και το λέω αυτό επειδή αλλού ίσως να σε θεωρούσαν και "κοντή"..καταλαβαίνω πως στην εφηβεία παραλογιζόμαστε μα όχι κι έτσι!!

Υ.Γ. το ότι οι φίλοι σου θα'ναι νάνοι αυτό είναι πέρα για πέρα σίγουρο!!αφού θυμάμαι που εγώ στα 17 μου ήμουνα 1.74 και δεν έβγαζα τα τακούνια απ'τα πόδια μου!!και στην παρέα μου δεν ήμουν η "ψηλή"..ακόμα θυμάμαι τους πόνους στα ποδαράκια μου...οπότε μη βασανίζεσαι..
EGW P EIMAI 184....???????????
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 10-02-10, 15:21
Katerina51 Ο χρήστης Katerina51 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-07-10 00:04
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε δές τα θετικά...πως έχεις το ύψος μοντέλου! Τι να πεί μια κοπέλα που ήταν στη σχολή και είχε (στανταρ) ύψος 1 95-2 μέτρα;

Βασικά και εμένα με "ενοχλεί" λίγο το ύψος μου. Είμαι 1 77 αλλά 3-4 πόντοι παραπάνω δεν θα με χάλαγαν. Αλλά τι να κάνουμε..
εμενα το βασικοτερο πρόβλημά μου ειναι να μου αρέσει καποιος που τον περνάω στο ύψος...που δεν είναι και σπάνιο φαινόμενο...μα να μν μπορει να προχωρήσει η κατασταση για αυτό,με κένει να αισθάνομαι χάλια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Katerina51 : 10-02-10 στις 16:35
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:26.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.