Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1741  
Παλιά 12-07-14, 12:04
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Επίσης, επειδή είδα και τις φωτο του stathakis, ε.. είναι κανείς με σακούλα συλλογής κοπράνων εδώ; αν επιτρέπεται πώς λειτουργεί; την αφαιρείτε και την ξαναβάζετε όταν θέλετε να αφοδεύσετε; και την χρειάζεσαι όταν σου αφαιρέσουν όλο το παχύ;
λευτεριά σε όλους μας
Απάντηση με παράθεση
  #1742  
Παλιά 12-07-14, 14:02
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπερα.Εμενα παντως με επειρεαζουν ψυχολογικα (ισως δεν θα επρεπε) αλλα λεω την αληθεια και ειδικα οταν βλεπω τοσο νεα παιδια να τρωνε την ταλαιπωρια της αρκουδας παντως ΜΠΡΑΒΟ τους θελει θαρρος να το κανεις
Απάντηση με παράθεση
  #1743  
Παλιά 13-07-14, 03:17
bakakass Ο χρήστης bakakass δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-09-16 02:36
Καλημερα Κατερινα,εγω παιρνω μεζαβαντ(μεσαλαζινη οπως το ασακολ).
Aξιζει να προσπαθησεις για κατι που το θελεις πολυ.
Καλυτερα να μετανιωσεις επειδη το τολμησες παρα επειδη δεν το τολμησες.Θεωρω οτι εχεις το υποβαθρο να ελεγξεις μια τετοια προσπαθεια.
Πολοι το τολμησαν και πετυχαν να ακολουθησουν ηπιοτερες αγωγες,καποιοι αλλοι απετυχαν και καποιοι (ευτυχως πολυ λιγοι) επιδεινωσαν την ασθενεια.
Αυτα λενε καποιες στατιστικες.
Θελει μεθοδευμενη προσπαθεια και καλη παρακολουθηση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bakakass : 13-07-14 στις 03:21
Απάντηση με παράθεση
  #1744  
Παλιά 13-07-14, 17:19
stellaki Ο χρήστης stellaki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-12-15 20:12
Καλησπέρα Κατερίνα συγνώμη κιολας που ρωτάω αλλα γιατί θέλεις να ξεφύγεις;;;;;;έχεις πρόβλημα με το χιουμ...... που παίρνεις;;;;;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #1745  
Παλιά 13-07-14, 17:20
stellaki Ο χρήστης stellaki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-12-15 20:12
Γεία σε ολους............................
Απάντηση με παράθεση
  #1746  
Παλιά 14-07-14, 15:40
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από stellaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεία σε ολους............................
Γεια σου και σε σένα!
Απάντηση με παράθεση
  #1747  
Παλιά 15-07-14, 21:55
Polychronia Ο χρήστης Polychronia δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-07-14 00:02
Γεια σας παιδιά,
μόλις γράφτηκα στο φόρουμ.
Σήμερα έκανα κολονοσκόπηση, γιατί με ταλαιπωρούσαν αιμορροΐδες, όπως νόμιζα και ραγάδες. Τελικά αποδείχτηκε πως είναι πολύποδες, που πρέπει να αφαιρεθούν χειρουργικά, δεν γινόταν να γίνει σήμερα. Το Χειρουργείο Θα γίνει μετά τον Δεκαπεντάυγουστο. Ο Γιατρός, επειδή λόγω συμπτωμάτων, δεν μπορεί να αποκλείσει, νόσο του Chron, ζήτησε να κάνω μαγνητική εντερογραφία και συνέστησε το Αττικό νοσοκομείο. Η εξέταση όμως μπορεί να γίνει μετά τον Οκτώβριο. Από την πείρα σας, πιστεύετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα από τόσο μεγάλη περίοδο αναμονής;
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
Απάντηση με παράθεση
  #1748  
Παλιά 15-07-14, 22:19
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Polychronia Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδιά,
μόλις γράφτηκα στο φόρουμ.
Σήμερα έκανα κολονοσκόπηση, γιατί με ταλαιπωρούσαν αιμορροΐδες, όπως νόμιζα και ραγάδες. Τελικά αποδείχτηκε πως είναι πολύποδες, που πρέπει να αφαιρεθούν χειρουργικά, δεν γινόταν να γίνει σήμερα. Το Χειρουργείο Θα γίνει μετά τον Δεκαπεντάυγουστο. Ο Γιατρός, επειδή λόγω συμπτωμάτων, δεν μπορεί να αποκλείσει, νόσο του Chron, ζήτησε να κάνω μαγνητική εντερογραφία και συνέστησε το Αττικό νοσοκομείο. Η εξέταση όμως μπορεί να γίνει μετά τον Οκτώβριο. Από την πείρα σας, πιστεύετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα από τόσο μεγάλη περίοδο αναμονής;
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
Γεια σου και καλως ήρθες στην παρέα μας κι εσύ!
Μετά τον Οκτώβριο είναι περίπου 3-4 μήνες. Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα εφόσον δεν έχεις πολλά συμπτώματα. Φυσικά καλό είναι όσο πιο γρήγορα το κάνεις τόσο πιο σίγουρος θα νιώθεις ότι δεν έγινες χειρότερα. Με αυτά ποτέ δεν ξέρεις πως σου γυρνάει. Αλλά επειδή δεν είναι και ένα πολύ μεγάλο διάστημα δε νομίζω να πάθεις κάτι. Όπως είπα όμως, εάν μπορείς να το κάνεις νωρίτερα, κάντο. Η υγεία πάνω απ' όλα!
Απάντηση με παράθεση
  #1749  
Παλιά 15-07-14, 23:48
Polychronia Ο χρήστης Polychronia δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-07-14 00:02
Smile

Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου και καλως ήρθες στην παρέα μας κι εσύ!
Μετά τον Οκτώβριο είναι περίπου 3-4 μήνες. Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα εφόσον δεν έχεις πολλά συμπτώματα. Φυσικά καλό είναι όσο πιο γρήγορα το κάνεις τόσο πιο σίγουρος θα νιώθεις ότι δεν έγινες χειρότερα. Με αυτά ποτέ δεν ξέρεις πως σου γυρνάει. Αλλά επειδή δεν είναι και ένα πολύ μεγάλο διάστημα δε νομίζω να πάθεις κάτι. Όπως είπα όμως, εάν μπορείς να το κάνεις νωρίτερα, κάντο. Η υγεία πάνω απ' όλα!
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Δυστυχώς δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα για να γίνουν ιδιωτικά οι εξετάσεις. Επίσης μένω στον Βόλο και πρέπει να δω πώς θα κατέβω στην Αθήνα. Ξέρεις μήπως πόσες μέρες θα χρειαστεί να μείνω κάτω και αν πρέπει πρώτα να με δουν γιατροί στο Αττικό για να γράψουν την εξέταση ή άν θα την κλείσω άμεσα μέσω ΠΕΔΥ παρ, όλο που ήταν ιδιώτης Γιατρός αυτός που την συνέστησε;
Απάντηση με παράθεση
  #1750  
Παλιά 16-07-14, 18:26
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Polychronia Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Δυστυχώς δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα για να γίνουν ιδιωτικά οι εξετάσεις. Επίσης μένω στον Βόλο και πρέπει να δω πώς θα κατέβω στην Αθήνα. Ξέρεις μήπως πόσες μέρες θα χρειαστεί να μείνω κάτω και αν πρέπει πρώτα να με δουν γιατροί στο Αττικό για να γράψουν την εξέταση ή άν θα την κλείσω άμεσα μέσω ΠΕΔΥ παρ, όλο που ήταν ιδιώτης Γιατρός αυτός που την συνέστησε;
Όχι, δυστυχώς δεν γνωρίζω.
Απάντηση με παράθεση
  #1751  
Παλιά 19-07-14, 18:30
calm Ο χρήστης calm δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-06-15 05:50
Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα σε ολους,επιστρεφω επιτελους με νεα.Λοιπον η 2η κολονοσκοπηση εδειξε ότι υπαρχει ακομα φλεγμονη στον ειλεο με σχετικα όμως λιγο καλυτερη εικονα.Η βιοψια δεν εχει βγει ακομα,παρολα αυτά ο γιατρος μου ειπε ότι πλεον ξεκιναμε αγωγη με budec.. αρχικα και μετα από 1 χρονο βλέπουμε. Θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν παρει αυτό το φαρμακο τι παρενέργειες εχουν και ποσο πολύ πρεπει να προσεχω το αλατι. Αυτά τα νεα μου περιμενω απαντησεις..
Απάντηση με παράθεση
  #1752  
Παλιά 22-07-14, 07:50
Το avatar του χρήστη ixwr70
ixwr70 Ο χρήστης ixwr70 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-07-14 07:50
Φύλο: Άντρας
Έγινε παιδιά, δεν ήξερα για τα ονόματα των φαρμάκων αν και πιστεύω ότι δεν τίθεται θέμα διαφήμισης καθώς οι θεραπείες για την "αντιμετωπιση" της Crohn είναι πολύ λιγες και δεν αποφασίζονται από τους ασθενείς αλλά από τους ιατρούς.
Εν πάση περιπτώσει αρχή μου έκαναν με το Rem και μετά από: μία αλλαγή γαστρεντερολόγου, 22 κενώσεις ημερησίως και φτάνοντας κυριολεκτικά στα πρόθυρα του θανάτου ο νέος γαστρεντερολόγος μου το σταμάτησε και ξεκίνησα θεραπεία με Αζαθ.
Η Αζαθ με έκανε άλλον άνθρωπο. Οι κενώσεις μειώθηκαν σε δύο (!) ημερησίως, δυνάμωσα, πήρα κιλά και σκέφτηκα ότι επιτέλους θα ησυχάσω. Τρία περίπου χρόνια μετά και ενώ πλέον είμαι και δείχνω καλά, ένας οξύς πόνος, μικρός αρχικά εμφανίστηκε στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς μου δίπλα περίπου στον αφαλό. Μέσα σε μία εβδομάδα ο πόνος έγινε αφόρητος και έκανα επείγουσα εισαγωγή στο νοσοκομείο όπου διαγνώστηκε απόστημα στο παχύ έντερο. Εκεί μετά από είκοσι ημέρες νοσηλείας, άπειρες σακούλες με ένα λευκό υγρό σαν αραιό γάλα δεκάδες καμμένες φλέβες και ένα ρόφημα με γεύση και όψη αραιωμένου τσιμέντου, πήρα εξιτήριο και γύρισα στο σπίτι. Το μόνο καλό που βγήκε από αυτή την νοσηλεία ήταν ότι έκοψα το τσιγάρο. Τρεις μήνες μετά, με τους ίδιους πόνους έκανα ξανά εισαγωγή και αυτή τη φορά μετά από δύο ημέρες στη γαστρεντερλογική κλινική με μετέφεραν στην χειρουργική όπου θα γινόταν η επέμβαση για την αφαίρεση του αποστήματος. Εκεί ο χειρούργος με ενημέρωσε ότι θα πρέπει να γίνει και ειλεοστομία για να ηρεμήσει το παχύ και μετά από "τρεις μήνες" θα κάναμε ξανά αναστόμωση. Με τα πολλά με έπεισε και δέχτηκα. Η ζωή με την ειλεοστομία είναι δύσκολη. Πολύ δύσκολη. Όσο κι αν οι εταιρείες εισαγωγής υλικών ειλεοστομίας προσπαθούν με φωτογραφίες ευτυχισμένων ανθρώπων, να μας πείσουν ότι τίποτα δεν άλλαξε στη ζωή μας, δυστυχώς η ειλεοστομία είναι ένας σταυρός που πρέπει να κουβαλήσει οποίος την αποκτήσει. Ο χαρούμενος ασπρομάλλης εξηνταπεντάρης που κολυμπάει στη θάλασσα είναι μία φιγούρα που μου έρχεται στο μυαλό κάθε φορά που κάνω μπάνιο σε τρεις δόσεις (λούσιμο σκυφτός έξω από την μπανιέρα, από τη μέση και κάτω μέσα στη μπανιέρα και από τη μέση και κάτω μπροστά στον νιπτήρα) διότι όταν προσπάθησα να κάνω μπάνιο στη μπανιέρα (για θάλασσα δεν το συζητώ) η βάση του σάκου ξεκόλλησε. Επειδή πρέπει να φύγω για τη δουλειά θα συνεχίσω κάποια άλλη στιγμή. Καλή σας ημέρα.
Απάντηση με παράθεση
  #1753  
Παλιά 24-07-14, 08:06
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από ixwr70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγινε παιδιά, δεν ήξερα για τα ονόματα των φαρμάκων αν και πιστεύω ότι δεν τίθεται θέμα διαφήμισης καθώς οι θεραπείες για την "αντιμετωπιση" της Crohn είναι πολύ λιγες και δεν αποφασίζονται από τους ασθενείς αλλά από τους ιατρούς.
Εν πάση περιπτώσει αρχή μου έκαναν με το Rem και μετά από: μία αλλαγή γαστρεντερολόγου, 22 κενώσεις ημερησίως και φτάνοντας κυριολεκτικά στα πρόθυρα του θανάτου ο νέος γαστρεντερολόγος μου το σταμάτησε και ξεκίνησα θεραπεία με Αζαθ.
Η Αζαθ με έκανε άλλον άνθρωπο. Οι κενώσεις μειώθηκαν σε δύο (!) ημερησίως, δυνάμωσα, πήρα κιλά και σκέφτηκα ότι επιτέλους θα ησυχάσω. Τρία περίπου χρόνια μετά και ενώ πλέον είμαι και δείχνω καλά, ένας οξύς πόνος, μικρός αρχικά εμφανίστηκε στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς μου δίπλα περίπου στον αφαλό. Μέσα σε μία εβδομάδα ο πόνος έγινε αφόρητος και έκανα επείγουσα εισαγωγή στο νοσοκομείο όπου διαγνώστηκε απόστημα στο παχύ έντερο. Εκεί μετά από είκοσι ημέρες νοσηλείας, άπειρες σακούλες με ένα λευκό υγρό σαν αραιό γάλα δεκάδες καμμένες φλέβες και ένα ρόφημα με γεύση και όψη αραιωμένου τσιμέντου, πήρα εξιτήριο και γύρισα στο σπίτι. Το μόνο καλό που βγήκε από αυτή την νοσηλεία ήταν ότι έκοψα το τσιγάρο. Τρεις μήνες μετά, με τους ίδιους πόνους έκανα ξανά εισαγωγή και αυτή τη φορά μετά από δύο ημέρες στη γαστρεντερλογική κλινική με μετέφεραν στην χειρουργική όπου θα γινόταν η επέμβαση για την αφαίρεση του αποστήματος. Εκεί ο χειρούργος με ενημέρωσε ότι θα πρέπει να γίνει και ειλεοστομία για να ηρεμήσει το παχύ και μετά από "τρεις μήνες" θα κάναμε ξανά αναστόμωση. Με τα πολλά με έπεισε και δέχτηκα. Η ζωή με την ειλεοστομία είναι δύσκολη. Πολύ δύσκολη. Όσο κι αν οι εταιρείες εισαγωγής υλικών ειλεοστομίας προσπαθούν με φωτογραφίες ευτυχισμένων ανθρώπων, να μας πείσουν ότι τίποτα δεν άλλαξε στη ζωή μας, δυστυχώς η ειλεοστομία είναι ένας σταυρός που πρέπει να κουβαλήσει οποίος την αποκτήσει. Ο χαρούμενος ασπρομάλλης εξηνταπεντάρης που κολυμπάει στη θάλασσα είναι μία φιγούρα που μου έρχεται στο μυαλό κάθε φορά που κάνω μπάνιο σε τρεις δόσεις (λούσιμο σκυφτός έξω από την μπανιέρα, από τη μέση και κάτω μέσα στη μπανιέρα και από τη μέση και κάτω μπροστά στον νιπτήρα) διότι όταν προσπάθησα να κάνω μπάνιο στη μπανιέρα (για θάλασσα δεν το συζητώ) η βάση του σάκου ξεκόλλησε. Επειδή πρέπει να φύγω για τη δουλειά θα συνεχίσω κάποια άλλη στιγμή. Καλή σας ημέρα.
Πω φίλε συνταρακτική η ιστορία σου. Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα.
Επειδή δεν γνωρίζω, τι είναι η ειλεοστομία;; Είναι αυτό που κουβαλάς ένα σακουλάκι κι εκεί βγαίνουν τα "περιττώματα" ;
Απάντηση με παράθεση
  #1754  
Παλιά 25-07-14, 15:00
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από ixwr70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγινε παιδιά, δεν ήξερα για τα ονόματα των φαρμάκων αν και πιστεύω ότι δεν τίθεται θέμα διαφήμισης καθώς οι θεραπείες για την "αντιμετωπιση" της Crohn είναι πολύ λιγες και δεν αποφασίζονται από τους ασθενείς αλλά από τους ιατρούς.
Εν πάση περιπτώσει αρχή μου έκαναν με το Rem και μετά από: μία αλλαγή γαστρεντερολόγου, 22 κενώσεις ημερησίως και φτάνοντας κυριολεκτικά στα πρόθυρα του θανάτου ο νέος γαστρεντερολόγος μου το σταμάτησε και ξεκίνησα θεραπεία με Αζαθ.
Η Αζαθ με έκανε άλλον άνθρωπο. Οι κενώσεις μειώθηκαν σε δύο (!) ημερησίως, δυνάμωσα, πήρα κιλά και σκέφτηκα ότι επιτέλους θα ησυχάσω. Τρία περίπου χρόνια μετά και ενώ πλέον είμαι και δείχνω καλά, ένας οξύς πόνος, μικρός αρχικά εμφανίστηκε στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς μου δίπλα περίπου στον αφαλό. Μέσα σε μία εβδομάδα ο πόνος έγινε αφόρητος και έκανα επείγουσα εισαγωγή στο νοσοκομείο όπου διαγνώστηκε απόστημα στο παχύ έντερο. Εκεί μετά από είκοσι ημέρες νοσηλείας, άπειρες σακούλες με ένα λευκό υγρό σαν αραιό γάλα δεκάδες καμμένες φλέβες και ένα ρόφημα με γεύση και όψη αραιωμένου τσιμέντου, πήρα εξιτήριο και γύρισα στο σπίτι. Το μόνο καλό που βγήκε από αυτή την νοσηλεία ήταν ότι έκοψα το τσιγάρο. Τρεις μήνες μετά, με τους ίδιους πόνους έκανα ξανά εισαγωγή και αυτή τη φορά μετά από δύο ημέρες στη γαστρεντερλογική κλινική με μετέφεραν στην χειρουργική όπου θα γινόταν η επέμβαση για την αφαίρεση του αποστήματος. Εκεί ο χειρούργος με ενημέρωσε ότι θα πρέπει να γίνει και ειλεοστομία για να ηρεμήσει το παχύ και μετά από "τρεις μήνες" θα κάναμε ξανά αναστόμωση. Με τα πολλά με έπεισε και δέχτηκα. Η ζωή με την ειλεοστομία είναι δύσκολη. Πολύ δύσκολη. Όσο κι αν οι εταιρείες εισαγωγής υλικών ειλεοστομίας προσπαθούν με φωτογραφίες ευτυχισμένων ανθρώπων, να μας πείσουν ότι τίποτα δεν άλλαξε στη ζωή μας, δυστυχώς η ειλεοστομία είναι ένας σταυρός που πρέπει να κουβαλήσει οποίος την αποκτήσει. Ο χαρούμενος ασπρομάλλης εξηνταπεντάρης που κολυμπάει στη θάλασσα είναι μία φιγούρα που μου έρχεται στο μυαλό κάθε φορά που κάνω μπάνιο σε τρεις δόσεις (λούσιμο σκυφτός έξω από την μπανιέρα, από τη μέση και κάτω μέσα στη μπανιέρα και από τη μέση και κάτω μπροστά στον νιπτήρα) διότι όταν προσπάθησα να κάνω μπάνιο στη μπανιέρα (για θάλασσα δεν το συζητώ) η βάση του σάκου ξεκόλλησε. Επειδή πρέπει να φύγω για τη δουλειά θα συνεχίσω κάποια άλλη στιγμή. Καλή σας ημέρα.
Καλησπερα.Ειναι σιγουρο οτι δυσκολο ειναι να ζεις ετσι αλλα μην το βαζεις κατω(ευκολο να το λες).Η αναστομοση πως γινεται?Απο οτι καταλαβα δουλευεις και να ξερεις αυτο ειναι πολυ καλο(εφοσον μπορεις)για την ψυχολογια που πιστευω οτι παιζει μεγαλο ρολο.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1755  
Παλιά 25-07-14, 15:08
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Παδια καλησπερα.Να ρωτησω επειδη δεν γνωριζω αλλο ειναι ειλεοστομια και αλλο κολεκτομη (ισως ειναι βλακωδη ερωτηση)αλλα πραγματι εχω αγνοια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:45.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.